Piękno pereł

Perły od zawsze przyciągały wzrok. Są spektakularnym elementem biżuterii. Dla ich właścicielek nie ma wieku. Biżuteria z pereł jest ponadczasowa. Dzięki niej można nadać swojej stylizacji wyrazistości, wyrafinowania lub klasyki. Idealne na co dzień, jak i na wielkie wyjścia, niezależnie od tego, czy nosimy je na szyi, ręku czy jako dodatek w postaci broszki, czy torebki.

Perły dodają poczucia pewności siebie i wyjątkowości. Od wieków wykorzystuje się je jako jeden ze szlachetniejszych materiałów do wyrobów biżuteryjnych. Zazwyczaj kojarzą nam się z białymi, kulistymi koralikami, które możemy znaleźć na naszyjnikach, kolczykach czy innych elementach biżuterii.

Perły zakładały największe ikony mody, kina i gwiazdy estrady. Do kobiet, które szczególnie upodobały sobie biżuterię z pereł naturalnych możemy zaliczyć Coco Chanel, Audrey Hepburn, Elizabeth Taylor, Kamala Harris.

O perły należy dbać z uwagi na to, że są pochodzenia naturalnego. A przez to ich kondycja z biegiem lat ulega pogorszeniu. Dlatego wymagają odpowiedniego przechowywania. Zachęcam do trzymania ich w osobnych opakowaniach wyściełanych miękkim materiałem lub specjalnych woreczkach, aby nie miały one kontaktu z inną biżuterią. Warto zdawać sobie sprawę też z tego, że naturalne perły bardzo źle znoszą kontakt z różnego rodzaju chemikaliami. Dlatego właśnie warto uważać na perfumy, kiedy nosimy naszyjniki czy kolczyki z pereł.

Ja osobiście bardzo lubię perły. Dlatego w mojej ofercie znajdziesz je w: w bransoletkach, naszyjnikach i broszkach. Staram się połączyć je bardzo nietypowo i nienachalnie aby subtelnie tworzyły kompozycję z innymi kamieniami. Nadając całości niepowtarzalny klimat.

– Sylwia Krajewska